poniedziałek, 15 lutego 2016

KRAKÓW: budowa łącznicy na Krzemionkach - zmiany harmonogramu

Wedle zapowiedzi na czas Światowych Dni Młodzieży utrudnienia przy łącznicy na Krzemionkach miały być ograniczone do minimum. Póki co jednak mamy zmiany harmonogramu, i chyba delikatną obsuwę. Czy do lipca pierwsza faza robót się skończy, czy na skrzyżowaniu Wielickiej i Powstańców Wielkopolskich samochody w wakacje ugrzęzną w kosmicznych korkach? Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w związku ze zmianami w harmonogramie budowy łącznicy kolejowej zmiany w organizacji ruchu dla kierowców i pasażerów KMK, zostaną wprowadzone w życie w połowie marca.

Specjaliści ZIKiT, zajmujący się organizacją ruchu, są w stałym kontakcie z wykonawcą tej inwestycji i inwestorem, czyli PKP PLK. Na ostatnim spotkaniu roboczym ustalono, że w związku z bieżącymi zmianami w prowadzeniu frontu robót i realizacji harmonogramu inwestycji, zajęcia pasów ruchu na skrzyżowaniu zostaną wprowadzone dopiero ok. 12 marca. Dzięki temu ruch samochodów i autobusów na tym węźle komunikacyjnym, do tego czasu, będzie się odbywał bez zakłóceń. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez wykonawcę, po tym terminie należy spodziewać się zmniejszenia przepustowości tego skrzyżowania. Wykonawca planuje, że roboty związane z budową podpór obiektu rozpoczną się w pierwszej połowie marca i uwzględniają zmiany w organizacji ruchu dla jadących w kierunku Nowohuckiej z powodu zamknięcia dla ruchu estakady Obrońców Lwowa. Wprowadzenie zmienionej organizacji ruchu ograniczy przepustowości Nowohuckiej – dla relacji rondo Dywizjonu 308 – Wielicka. Taka zmiana wymusza konieczność wykonania bus pasa ( jego orientacyjny przebieg będzie sięgał węzła od Kamieńskiego w kierunku skrzyżowania z Wielicką).

Bardziej szczegółowe informacje, na temat organizacji ruchu i udogodnień dla pojazdów komunikacji zbiorowej i zalecanych objazdów podawane będą na początku marca. Oczywiście podzielę się z Wami tym wszystkim na łamach PPT.

fot.: krakow.naszemiasto.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane