poniedziałek, 22 lutego 2016

KRAKÓW: Kolejomania w Galerii Krakowskiej

Jeszcze do niedzieli, 28 lutego, we wnętrzach Galerii Krakowskiej można oglądać makiety kolejowe, skonstruowane przez członków Klubu Sympatyków Kolei z Wrocławia. Ich budowa zajęła miłośnikom 5 lat.

Makieta opiera na się na systemie sterowania maksymalnie zbliżonym do faktycznych realiów kolejowych. Jak mówią sami członkowie Klubu, część pojazdów na makiecie to modele w stanie fabrycznym, ale wiele z nich posiada liczne udoskonalenia i przeróbki, dokonywane w zależności od umiejętności i zasobów finansowych poszczególnych osób. Tym bardzie dzieło, wykonane w skali H0, jest imponujące.

No nie pierwsza tego rodzaju wystawa w Krakowie. Makiety kolejowe można oglądać co roku w rejonie Dnia Kolejarza, gdzie wystawę organizuje Krakowski Klub Modelarzy Kolejowych. Niezmiennie budzą one ogromne zainteresowanie. Nie inaczej jest z makietą wystawioną w Galerii Krakowskiej. Kto jeszcze nie widział tego wspaniałego dzieła, niech się spieszy - wystawa trwa tylko do końca tygodnia, a szukać jej można w rejonie sklepu Smyk, na poziomie -1.

fot. Adam Wojnar (Kraków Naszemiasto)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane