poniedziałek, 22 lutego 2016

KRAKÓW: przetarg na autobusy MIDI unieważniony

Unieważniony został przetarg na dostawę 15 krótkich autobusów MIDI dla MPK Kraków. Postępowanie, które rozpoczęło się w listopadzie, przepadło ze względu na cenę. Najkorzystniejsza oferta okazała się za droga w stosunku do zarezerwowanej kwoty. Poinformowało o tym fakcie samo MPK. W otwartych ponad miesiąc temu ofertach znajdowała się propozycja Solarisa (nieco ponad 12,8 mln zł netto) oraz konsorcjum Ursus Bus i AMZ Kutno (ok. 11,35 mln zł). Kraków na zakupy zaplanował 12,75 mln zł.

Ursus Bus i AMZ nie zaproponowały własnych pojazdów, ale Autosany Sancity. Sam Autosan w przetargach startować nie może, bo brakuje mu zabezpieczenia finansowego. Autobusy, które miały trafić do Krakowa, powinny mieć ok. 9 metrów, być niskopodłogowe. Chodzi o autobusy napędzane silnikiem diesla, spełniającym normę emisji spalin Euro 6. W 80% o wyborze oferty decydowała cena. Wśród kryteriów innych niż cena, które stanowiły 20% wagi oceny ofert, wymieniano ocenę sposobu osiągnięcia standardu emisji spalin, ocenę możliwości odzysku energii hamowania, ocenę rodzaju zawieszenia przedniego, ocenę palności materiałów konstrukcyjnych użytych w autobusie, ocenę szyby przedniej, ocenę ilości miejsc pasażerskich siedzących dostępnych bezpośrednio z poziomu niskiej podłogi, oraz ocenę wysokości poziomu podłogi drzwi wejściowych od poziomu jezdni.

Przetarg ten, jako część dużych zakupów, zapewne zostanie powtórzony. Na razie jednak brak informacji na temat tego, kiedy miałoby to nastąpić.

fot. MPK Kraków

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane