piątek, 12 lutego 2016

KRAKÓW: przygotowania do przebudowy kolejnego odcinka torów wokół Plant

Krakowski ZIKiT przygotowuje się do wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na kolejnym odcinku pętli wokół Plant, czyli tzw. I obwodnicy. Wiosną zakończą się prace dokumentacyjne. Równolegle zaś będą prowadzone bieżące naprawy torowisk w centrum miasta.

Po udanej przebudowie torowiska między przystankami Basztowa LOT i Teatrem Bagatela oraz dalej, aż do skrzyżowania z ulicą Józefa Piłsudskiego, kolejnym krokiem będzie przebudowa ul. Basztowej, na odcinku od Długiej do Pawiej. ZIKiT jest w trakcie opracowywania dokumentacji dla tej inwestycji. Projekt ten jest bardziej skomplikowany, ponieważ zakłada również przebudowę węzłów przy przystankach Basztowa LOT i Dworzec Główny. Front robót ma objąć również ulicę Westerplatte, aż do skrzyżowania z Zamenhofa. Projekt przebudowy będzie gotowy wiosną tego roku. Wtedy też ogłoszony zostanie przetarg, w którym wyłoniony zostanie realizator tej inwestycji. Ze względu na odbywające się w lipcu Światowe Dni Młodzieży zdecydowano się przełożyć prace bliżej jesieni, i zamiast latem, ulica Basztowa zostanie zamknięta dla ruchu najwcześniej w sierpniu.

Przejściowe utrudnienia pojawiać się będą tylko sporadycznie, w ramach pojedynczych remontów zużytych elementów torowiska. Takie prace planowane są na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i ul. Straszewskiego oraz przy Dworcu Głównym, czyli skrzyżowaniu ulic Westerplatte, Lubicz, Pawiej i Basztowej. Roboty będą prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu utrudnić codzienne kursowanie komunikacji miejskiej.

fot. Fakt

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane