poniedziałek, 1 lutego 2016

KRAKÓW: rusza modernizacja E30 na trasie Kraków Mydlniki - Krzeszowice

W czwartek, 28 stycznia, PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na modernizację linii z Katowic do Krakowa na odcinku Krzeszowice-Kraków Mydlniki. Koszt to ponad 352 mln zł. Prace rozpoczną się w lutym.

Modernizację wykona konsorcjum firm: Vias y Construcciones SA, Dragados SA oraz Electren SA. Prace potrwają do końca 2017 roku. Zmieni się prawie 16-kilometrowy odcinek dwutorowej linii kolejowej pomiędzy Krzeszowicami a Krakowem. To ważna trasa leżąca na międzynarodowym korytarzu E30. Projekt zakłada przebudowę torów, sieci trakcyjnej, urządzeń sterowania ruchem kolejowym a także wiaduktów. Zmodernizowane zostaną również przejazdy, na których ma być bezpieczniej.

Zmieni się standard obsługi pasażerów dzięki modernizacji peronów i urządzeń obsługi podróżnych. Wybudowanych zostanie sześć nowych peronów wraz z elementami małej architektury na stacjach: Rudawa, Zabierzów, Kraków Mydlniki Wapiennik. Dojście do peronów osobom niepełnosprawnym zapewnią pochylnie, a na stacji Zabierzów także windy. 

Nie została podana dokładna data rozpoczęcia prac, ale zgodnie z wcześniejszymi informacjami PKP PLK, zamknięcia torowe czekają podróżnych dopiero w wakacje. Do tego czasu mają być prowadzone prace towarzyszące, w tym przygotowanie placu budowy.

fot. krzeszowiceone.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane