wtorek, 16 lutego 2016

KRAKÓW: Wadowicka wojna z busami i bezpłatny miejski autobus

Wadowice poszły na noże z busami. Władze zamierzają wyrzucić z prowizorycznych stanowisk w centrum miasta, dodatkowo wprowadzając komunikację miejską, która będzie darmowa. O sprawie pisano już jakoś czas temu, przy okazji krystalizowania się tych zamierzeń, ale teraz trwa kolejne postępowanie przetargowe w tej sprawie.

Prywatne busy od dawna stanowią problem Wadowic i wpływają niekorzystnie na jego odbiór. Zajeżdżanie sobie drogi, kolejki i przepychanki do odjazdu, brak realnych rozkładów jazdy i niejasna taryfa – to zdaniem Urzędu Miasta wpłynęło na decyzję o zmianach. Busy wylecą na dworzec autobusowy, zamiast zawalać centrum i plac Kościuszki (rejon szpitala i ZOZu, a jakże).

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy będą musieli poruszać się między centrum a dworcem autobusowym, uruchomione zostanie połączenie autobusowe, które dodatkowo będzie bezpłatne. Pozwoli to uniknąć dodatkowych opłat ze strony podróżnych, których odgórnie odetnie się od bezpośredniego dojazdu do miasta. Autobus ma mieć tylko dwa przystanki i kursować między dworcem autobusowym i placem Kościuszki. Jego trasa wynosić będzie 3,2 km. Tym samym zatrzymywać się będzie na spornym przystanku.

Początkowo zmiany miały wejść w życie już 1 stycznia tego roku, jednak pierwszy przetarg na operatora bezpłatnych kursów nie przyniósł rozstrzygnięcia. Rada Miasta wniosła poprawkę do uchwały mówiącą, że zmiany w komunikacji miejskiej w Wadowicach wejdą w życie jednak od 1 marca.

fot. Gazeta Krakowska

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane