piątek, 26 lutego 2016

KRAKÓW: wiosenne remonty torowisk

Przed Światowymi Dniami Młodzieży krakowski ZIKiT chce przeprowadzić jak najwięcej prac konserwacyjnych na sieci tramwajowej. Z tego też powodu największa inwestycja, a mianowicie przebudowa dalszej części torowiska w ciągu I obwodnicy (Planty) przełożona została na sierpień. Nie oznacza to jednak, że w pierwszej połowie roku nic nie będzie się działo.

W tegorocznym budżecie Krakowa, na bieżące utrzymanie torowisk, zapisano przeszło 7 milionów złotych. Wiosną ZIKiT skupi się na pracach bieżących. W ich ramach robotnicy pojawią się na torowiskach przy przystankach Dworzec Główny, Poczta Główna i Uniwersytet Jagielloński, gdzie odbędzie się naprawa poprzez napawanie elementów infrastruktury torowej. W okolicy przystanku Uniwersytet Jagielloński wymieniona będzie także zwrotnica. Na Mrozowej i Blokowej (trasa do Walcowni) wykonana zostanie naprawa przejazdu przez torowisko, obejmująca wymianę nawierzchni stalowej i drogowej. Z kolei na ulicy Doktora Twardego, w ciągu trasy na Krowodrzę, nastąpi odcinkowa wymiana szyn łukowych. Ponadto w rejonie Łagiewnik planowana jest wymiana konstrukcji stalowej tj. zwrotnic, krzyżownic i łuków torowych wraz z nawierzchnią w pasie drogowym.

Prace remontowe wykonywane będą również na ulicy Westerplatte (odcinkowa wymiana szyn łukowych), na Rondzie Kocmyrzowskim zostanie przeprowadzona wymiana konstrukcji stalowej tj. zwrotnic, krzyżownic i łuków torowych. Dodatkowo przy Królewskiej, Bronowickiej, Kościuszki, Zwierzynieckiej i Basztowej zaplanowana jest miejscowa wymiana płyt monolitycznych. Większe prace na Rondzie Kocmyrzowskim, wraz z remontem podstacji trakcyjnej, odłożono na późniejszy czas.

Wszystkie roboty będą planowane tak, by większość prac odbywała się w nocy lub w weekendy. Istnieje jednak możliwość krótkotrwałego wyłączania ruchu tramwajowego na wybranych odcinkach. 

Torowisko na Rondzie Czyżyńskim (fot. ZIKiT)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane