środa, 10 lutego 2016

PesaDART nagrodzony w dziedzinie wzornictwa przemysłowego

Nowy zespolony pociąg trakcyjny Dart, wyprodukowany przez PESA Bydgoszcz dla PKP Intercity otrzymał IF DESIGN AWARD 2016, międzynarodową nagrodę w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. To kolejne wyróżnienie dla zespołu designerów z bydgoskiej firmy ma szczególne znaczenie, ponieważ nagrodę przyznało międzynarodowe jury składające się z ekspertów wzornictwa przemysłowego z całego świata. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas Gali w centrum BMW Welt w Monachium 26 lutego.

W projektowaniu Darta dla PKP Intercity wzięli udział: Bartosz Piotrowski, szef zespołu projektantów Pesy wraz z Mariuszem Gorczyńskim, Miłoszem Pszczólińskim i Jakubem Gołebiowskim, oraz projektanci Kaniewski Design (strefa barowa, część pasażerska).

Niektórych decyzja ta może dziwić zważywszy, że Darty są dość ciasne jeśli chodzi choćby o miejsce na nogi. Jednak winą za to nie należy obarczać producenta, a przewoźnika, który zamówił pojazdy mające tyle konkretnie miejsc siedzących. Cóż, tanie bilety kosztem komfortu. Z zewnątrz skład prezentuje się całkiem w porządku, choć kilka elementów należałoby zdecydowanie poprawić, jak na przykład paskudnie wystające sprzęgi, gdzie zrezygnowano z maskownic. Ale to już taka moja subiektywna opinia. Niemniej jednak wyróżnienie dla polskiego producenta cieszy zwłaszcza teraz, gdy Pesa znalazła się pod ostrzałem i popadła w pewne kłopoty.

fot. PESA

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane