poniedziałek, 15 lutego 2016

POZNAŃ: Politechnika otwiera specjalność "Pojazdy Szynowe" na Wydziale Maszyn Roboczych i Transportu

W Poznaniu rusza jedyna w Polsce specjalność na studniach drugiego stopnia, pod nazwą Pojazdy Szynowe. Zostanie ona uruchomiona w już marcu na Wydziale Maszyn Roboczych i Transportu Politechniki Poznańskiej. Przeznaczona będzie dla absolwentów studiów I stopnia, głównie po kierunkach mechanicznych. Politechnika wychodzi w ten sposób naprzeciw oczekiwaniom rynku transportu szynowego. Absolwenci nowej specjalności pozwolą wypełnić lukę pokoleniową specjalistów z ukierunkowaną wiedzą z zakresu pojazdów szynowych.

Absolwent tej specjalności ma być przygotowany do samodzielnego stosowania analitycznych i eksperymentalnych metod badawczych na etapie projektowania, konstruowania, wytwarzania i użytkowania pojazdów transportu masowego. Domeną absolwenta będzie wszechstronne przygotowanie do projektowania pojazdów i ich elementów oraz wykonania badań prototypowych i eksploatacyjnych opracowanych konstrukcji tak metodami numerycznymi, jak i eksperymentalnymi.

To doskonała wiadomość dla wszystkich pragnących kształcić się w tym kierunku, a także dla firm zajmujących się produkcją pojazdów szynowych, dla których potencjalna młoda kadra to nadzieja na kreatywne projekty i kolejne lata sukcesów.

fot. Zakład Systemów Transportowych PUT

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane