środa, 17 lutego 2016

RZESZÓW: bliżej łącznicy 106/108, która przybliży kolejowo Krosno i Rzeszów

30 grudnia PKP PLK podpisało umowę na prace przedprojektowe dla budowy łącznicy między liniami 106 i 108. 26 stycznia w Krośnie odbyło się natomiast spotkanie konsultacyjne z samorządami.

Konsorcjum spółek Getinsa Polska z Warszawy i GETINSA - PAYMA z Madrytu przygotuje studia wykonalności dla dwóch projektów: „Rewitalizacja linii kolejowej nr 108 na odcinku Jasło – Nowy Zagórz” oraz „Budowa łącznicy kolejowej Jedlicze – Szebnie”. Oba projekty będą finansowane z RPO Województwa Podkarpackiego na lata 2014-20. Wykonawca ma 525 dni dla przygotowania dokumentu w sprawie rewitalizacji linii 108 i 560 dni dla łącznicy. Za oba zadania zgarnie w sumie 2,215 mln złotych brutto.

Na poczet projektu rewitalizacji linii 108 zarezerwowane są 174 mln zł netto, a na łącznicę 87 mln zł netto. Według umowy przeanalizowane ma zostać kilka wariantów przebiegu łącznicy, spośród których zostanie wybrany najlepszy. Aby czas przejazdu pociągiem był konkurencyjny, pociągi muszą docierać z Rzeszowa do Krosna w najwyżej 70 minut, a do Sanoka w maksymalnie 2 godziny. Są to graniczne czasy przejazdu, pozwalające na konkurowanie z transportem drogowym.

Dla projektu dotyczącego łącznicy zapowiedziano przeprowadzenie konsultacji społeczne. Odbędą się one w marcu i kwietniu.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane