czwartek, 11 lutego 2016

RZESZÓW: sanocki Autosan uratowany - przejmie go Polska Grupa Zbrojeniowa

Trwająca dwa i pół roku upadłość legendarnej sanockiej fabryki autobusów i autokarów właśnie dobiega końca. Syndyk zaakceptował ofertę Polskiej Grupy Zbrojeniowej, która zdecydowała się przejąć fabrykę Autosan. Transakcja ma być sfinalizowana do końca marca.

Przedłużony termin składania ofert minął w piątek, 29 stycznia. Wpłynęła tylko jedna – ze strony konsorcjum Huty Stalowa Wola i firmy PIT Radwar, które są częścią PGZ. Autosan znalazł się w stanie upadłości likwidacyjnej jesienią 2013 roku. Syndyk utrzymał jednak zatrudnienie większości załogi, a produkcja autobusów trwała nadal. Aby udało się sprzedać zakład, trzeba było obniżać cenę wywoławczą. Spadła ona z 50 do około 19 milionów złotych.

„Zbrojeniówka” była już raz bliska przejęcia fabryki. Ostatecznie poprzednim razem firmy w ramach konsorcjum (wtedy była w nim też prywatna spółka SKB Drive Tech) nie porozumiały się jeśli chodzi o wzajemne zabezpieczenia finansowe. Obecna oferta nadeszła w ostatniej chwili, ponieważ syndyk zapowiedział już zwolnienia około 30% załogi firmy.

Nowy właściciel ma początkowo kontynuować produkcję autobusów, a w przyszłości planuje się modernizacje zakładu i uruchomienie produkcji samochodu na potrzeby wojska.

fot.: www.autosan.eu

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane