niedziela, 21 lutego 2016

TRÓJMIASTO: wielki sukces Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

Wystarczyły niespełna dwa miesiące kursowania pociągów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej na Kaszuby, by stało się jasne, że decyzja o wysłaniu składów PKM w głąb Pomorza była strzałem w dziesiątkę. Składy do Kościrzyny czy Kartuz są szturmowane przez pasażerów z regionu. Rano i popołudniami w pociągach frekwencja sięga 100%.

Kluczowy dla Pomorza i Kaszub projekt transportowy okazał się genialną ideą, o czym najlepiej świadczy popularność wśród pasażerów. To impuls dla dalszego rozwoju PKM. Chodzi nie tylko o nowe odcinki, jak m.in. od dawna rozważane Sierakowice i Lębork, ale też… elektryfikację tras PKM!

Projekt PKM, dofinansowany z funduszy unijnych, kosztował dotychczas niemal miliard złotych. Swobodny dostęp do stolicy regionu i całego Trójmiasta da z pewnością impuls do rozwoju Kartuz i okolic, podobnie jak stało się to przed laty z Pruszczem Gdańskim, Wejherowem czy Rumią, którym trójmiejska SKM otworzyła drogę do rozwoju. Lepsze możliwości kształcenia, nowe perspektywy rozwoju zawodowego i kulturalnego to tylko najważniejsze korzyści dla mieszkańców. Nawet przedstawiciele SKM Trójmiasto, przewoźnika obsługującego PKM, nie kryją zadowolenia z obrotu spraw i przyznają, że w pociągach w kierunku Kartuz notuje się niejednokrotnie większą wymianę pasażerów niż w składach w kierunku Gdyni.

fot.: www.trojmiasto.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane