czwartek, 25 lutego 2016

WARSZAWA: dostawy nowych składów dla WKD

Pierwsza jednostka 39WE dla Warszawskiej Kolei Dojazdowej ma zostać dostarczona do 22 kwietnia. Zbliża się zatem kres jednostek EN94, które w barwach warszawskiej „wukadki” kursowały od roku 1968, czyli niemal 50 lat. Całość dostaw nowych pociągów ma zakończyć się w sierpniu. Kolejne dwa przyjadą do Grodziska Mazowieckiego w maju. Jeden skład zostanie dostarczony w lipcu, dwa ostatnie w sierpniu. Łącznie WKD wzbogaci się o 6 jednostek z małopolskiego Newagu.

Pociągi 39WE to jednoprzestrzenne składy o długości 60 m. Każdy z nich zostanie zestawiony z 6 członów. Pomieszczą 164 pasażerów na miejscach siedzących. W każdym przewidziano 4 miejsca dla wózków inwalidzkich z zastosowaniem ramp odkładanych, umożliwiających wjazd wózka oraz 8 miejsc do przewozu rowerów. Każdy skład wyposażony zostanie również w pełni zintegrowany system informacji pasażerskiej z zewnętrznymi tablicami LED oraz wewnętrznymi monitorami LCD rozmieszczonymi w sposób zapewniający dobrą widoczność z każdego miejsca w pojeździe. Nowy tabor zostanie przystosowany do pracy pod napięciem zasilania 3000V prądu stałego. Maksymalna prędkość eksploatacyjna wyniesie 80 km/h.

Dostawa nowych pociągów to ostatni krok przez planowaną zmianą napięcia w sieci WKD z 600 na 3000 V prądu stałego. Pierwszy z wyprodukowanych składów 39WE widziany był dzisiaj w Żmigrodzie.

fot. Newag

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane