niedziela, 14 lutego 2016

WARSZAWA: ofensywa taborowa Tramwajów Warszawskich

Tramwaje Warszawskie zapowiadają ogłoszenie w tym roku przetargu na nowy tabor. Spółka planuje w sumie kupić do 2021 roku 120 tramwajów, z których większość ma być dofinansowana ze środków unijnych.

W ostatnich latach w stolicy rozeszło się sporo pieniędzy, które przysłużyły się tramwajom. Tylko w ubiegłym roku miasto wzbogaciło się o 80 składów, z czego 50 to tramwaje dwukierunkowe. Wcześniej była gigantyczna operacja zakupu aż 186 tramwajów z Pesy. Apetyt nie maleje jednak, zatem w tej perspektywie unijnej Tramwaje Warszawskie zamierzają kontynuować odnowę taboru. Dostawa przewidywana jest w latach 2018-2021 i obejmie około 120 tramwajów.

To zresztą nie wszystko. W najbliższych latach ma powstać trasa tramwajowa na Wilanów (plu s50 tramwajów do jej obsługi), do Dworca Zachodniego, nowa zajezdnia na Annopolu, torowisko do pętli Winnica, tory na Kasprzaka czy na Gocław. Dwa ostatnie projekty przewidują też zakup w sumie 28 dodatkowych tramwajów. Jeśli więc wszystko ułoży się po myśli Tramwajów Warszawskich, za 5 lat w stolicy przybędzie niemal 200 nowych, niskopodłogowych tramwajów.

fot. Tramwaje Warszawskie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane