piątek, 12 lutego 2016

WARSZAWA: Tramwaje Warszawskie będą remontować torowisko na alei Jana Pawła II

Tramwaje Warszawskie ogłosiły właśnie kolejny już przetarg na przebudowę trasy tramwajowej w al. Jana Pawła II, na odcinku między rondem ONZ a ul. Elektoralną. Prace zaplanowano od czerwca do końca września. Remont ten miał odbyć się już w ubiegłym roku, jednak z uwagi na prace przy trasie Dworzec Wileński – Żerań Wschodni ZTM zablokował go, uzasadniając decyzję brakiem wolnych pojazdów do zapewnienia autobusowej komunikacji zastępczej na tym ciągu.

Prace przewidują przebudowę ok. 1,6 km toru pojedynczego ze zmianą technologii wykonania torowiska – z podsypkowej (z tłuczniem) na bezpodsypkową (z zastosowaniem zintegrowanej płyta podbudowy / zabudowy toru z betonu zbrojonego włóknami syntetycznymi zintegrowana płyta podbudowy/zabudowy toru z betonu zbrojonego włóknami syntetycznymi), przebudowę przystanków tramwajowych, sieci trakcyjnej i oświetlenia, a także przebudowę odwodnienia jezdni, torowiska i przystanków. Na wyremontowanym odcinku torowiska przewidziane jest wprowadzenie priorytetu dla tramwajów.

Termin składania wniosków o udział w postępowaniu mija 16 lutego. O wyborze oferty zadecydują cena (90%) oraz okres gwarancji (10%). Wartość kontraktu szacuje się na 10 mln zł netto. Czas rozpoczęcia prac wyznaczono na 1 czerwca, a zakończenia na 30 września tego roku.

fot. UM Warszawa

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane