wtorek, 2 lutego 2016

WARSZAWA: zielone światło dla rozbudowy II linii metra

22 stycznia Urząd Zamówień Publicznych stwierdził brak formalnych przeszkód do zawarcia umowy z wybranymi wykonawcami rozbudowy II linii metra. Oznacza to tyle, że Warszawa może niezwłocznie zawierać umowy na wykonanie nowych odcinków linii II w projekcie 3+3. W sumie chodzi o 6 nowych stacji, które zasilą w metro Wolę i Koło, a z drugiej strony pozwolą dotrzeć nim do wnętrza Pragi Północ i na Targówek.

UZP przeprowadził kontrolę procedury przetargowej Metra Warszawskiego w postępowaniu na rozbudowę II linii metra. Dotyczyła ona odcinka zachodniego metra od stacji Rondo Daszyńskiego do torów odstawczych za stacją C6 oraz odcinka wschodnio-północnego od stacji Dworzec Wileński do torów odstawczych za stacją C18. W trakcie kontroli UZP wskazał inwestorowi dwie drobne uwagi, wskazując jednocześnie, że nie wymagają one wydania zaleceń pokontrolnych i nie mają wpływu na wynik postępowania. Z dużym prawdopodobieństwem już niebawem rozpoczną się więc prace na odcinku Rondo Daszyńskiego – Księcia Janusza oraz Dworzec Wileński – Targówek.

Rozbudowa metra o te dwa odcinki to bardzo ważna inwestycja, która z pewnością odciąży ulice miasta stołecznego, przede wszystkim z punktu widzenia Trasy W-Z.

mat. UM Warszawa

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane