piątek, 19 lutego 2016

WROCŁAW: przymiarki do tramwaju na Nowy Dwór

Najpierw na wrocławski Nowy Dwór miał pojechać metrobus. Ostatecznie jednak w ubiegłym roku przeważyła opcja budowy tramwaju. Zabezpieczono środki, a miasto przekazało ostatnio szczegółowe wytyczne techniczne dotyczące budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór do spółki Wrocławskie Inwestycje. Świadczy to o tym, że jeszcze w lutym może zostać ogłoszony przetarg na realizację zadania, jakim będzie projekt trasy.

Na Nowy Dwór ma prowadzić jezdnia autobusowo-tramwajowa, dwukierunkowa, odseparowana od ruchu kołowego, przeznaczona dla ruchu tramwajowego i autobusowego dostępna także dla pojazdów uprzywilejowanych. Długość nowobudowanej trasy (od pętli tramwajowej przy ul. Rogowskiej do pl. Orląt Lwowskich) to około 5,3 km. Wytyczne dla trasy konsultowane były przez Zespół ds. Rozwoju Transportu Szynowego Urzędu Miasta Wrocławia z udziałem Wydziału Transportu, MPK Wrocław i ZDiUM. Po wyborze wykonawcy projektu odbędą się konsultacje społeczne z mieszkańcami, które dotyczyć będą m.in. lokalizacji przystanków tramwajowych.

Czas jednak ostudzić zapały wszystkich, którzy liczą na tramwaj w krótkim czasie. Ogłoszenie przetargu na projekt to dopiero wierzchołek góry lodowej. Najtrudniejszym będzie uzyskanie decyzji środowiskowej, co może potrwać nawet rok. Tak więc zielone światło dla budowy linii może zapalić się dopiero w drugiej połowie 2017 roku co oznacza, że tramwaj powstanie nie wcześniej, niż na koniec 2019 roku.

fot. Gazeta Wrocławska

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane