poniedziałek, 14 marca 2016

BYDGOSZCZ: remont Ronda Toruńskiego - etap I

Od dnia 19 marca 2016 roku Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy planuje jest rozpoczęcie prac remontowych na Rondzie Toruńskim.

W etapie I remontowane będą przejazdy tramwajowe przez rondo od strony Mostu Pomorskiego. W tym czasie cały ruch tramwajowy od strony Łęgnowa i z górnego tarasu miasta będzie czasowo skierowany przez Babią Wieś, a funkcjonowanie linii tramwajowej 7 zostanie na czas prowadzonych prac wstrzymane. Prace na przejazdach będą się odbywać w dwóch podetapach: najpierw zamknięta będzie jedna strona jezdni, a następnie druga. Prace na tym przejeździe powinny zostać zakończone do 27 maja 2016 roku.

Po tym czasie rozpoczną się prace na dwóch przejazdach tramwajowych od strony Babiej Wsi. Prace również będą prowadzone w dwóch podetapach. W tym czasie tramwaje wszystkich linii przejeżdżających przez rondo Toruńskie będą kierowane przez most Pomorski i rondo Fordońskie. Przywrócone zostanie funkcjonowanie linii tramwajowej 7. Planowany termin prowadzenia prac w II etapie: od 28 maja do 31 sierpnia 2016 roku.

W związku z prowadzonymi pracami na rondzie Toruńskim od strony ronda Fordońskiego, wstrzymany całkowicie zostanie ruch tramwajów przez Most Pomorski.

W I etapie przygotowane zostały następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej:
  • całkowicie wstrzymany zostanie ruch tramwajów linii 7,
  • tramwaje linii 4 i 8 będą kursowały trasą czasowo zmienioną przez Babią Wieś,
  • wprowadzenie dodatkowych pociągów szczytowych w dni nauki szkolnej do obsługi linii 5 (na czas wprowadzonych zmian w etapie I)
W związku z powyższym, w relacji Kapuściska – Most Kazimierza Wielkiego, uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza z oznaczeniem „Za T7". Autobus zastępczy będzie uzupełniał ofertę linii autobusowej 59 na tym odcinku. Kursy na wspólnym odcinku trasy będą się odbywały co ok. 15 minut w godzinach szczytów przewozowych oraz co 20 minut po szczycie. Bilety z linii tramwajowych 3, 5 i 10 z Niepodległości będą honorowane po przesiadce w autobusach „Za T7" oraz 59 na odcinku Most Kazimierza Wielkiego – Kapuściska i odwrotnie.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane