środa, 2 marca 2016

KATOWICE: Koleje Śląskie na zawodu Pucharu Świata w Skokach Narciarskich w Wiśle - informacja prasowa

Zawody o Puchar Świata w Skokach Narciarskich w Wiśle to co roku prawdziwe święto dla wszystkich fanów tej dyscypliny. Z myślą o kibicach, którzy będą chcieli na żywo oglądać sportowe zmagania i wspierać polskich skoczków, Koleje Śląskie przygotowały specjalną ofertę połączeń kolejowych. Chociaż zawody Pucharu Świata należą już do tradycji skoczni w Wiśle, to tegoroczne wydarzenie będzie wyjątkowe – po raz pierwszy sportowe zmagania będą trwały dwa dni – w piątek i sobotę (4-5 marca). W oba te dni na i z zawodów Pucharu Świata będzie można dotrzeć i wrócić pociągami Kolei Śląskich.

Na piątkową serię skoków będzie można dojechać pociągiem Kolei Śląskich z Katowic o godzinie 16:25 (przyjazd do Wisła-Uzdrowisko o godz. 18:38). Natomiast na podróż powrotną przewoźnik przygotował pociąg specjalny, którego godziny zostały dopasowane do harmonogramu zawodów. Pociąg specjalny wyjedzie z Wisły Uzdrowisko o godz. 23:30 i będzie się zatrzymywał na większości stacji pośrednich aż do Katowic (przyjazd o 1:20). Z kolei w sobotę dogodny dojazd na miejsce będzie możliwy pociągiem z Katowic o godzinie 10:57 (przyjazd do Wisła Uzdrowisko o 13:11), a powrót pociągiem o 19:28 z Wisły-Uzdrowisko (w Katowicach o 21:37).

Marcowa oferta specjalna będzie już szóstą akcją Kolei Śląskich związaną ze skokami narciarskimi w Wiśle. Pierwszy raz przewoźnik wziął udział w tym wydarzeniu w styczniu 2013 roku. Zgodnie z szacunkami organizatora zawody każdego dnia obejrzy około 6000 kibiców. Dodatkowo w centrum Wisły przygotowano Strefę Kibica, gdzie będzie można oglądać transmisję z turnieju na telebimie, a także wziąć udział w konkursach i koncertach.

fot. Koleje Śląskie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane