wtorek, 8 marca 2016

KATOWICE: plany przebudowy węzła Świętochłowice Mijanka

Rejon przystanku Świętochłowice Mijanka czeka niebawem ogromna przemiana. Powstanie tam Centrum Przesiadkowe Mijanka wraz z nowym tunelem pod linią kolejową. W ramach programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych miasto Świętochłowice na całą inwestycję ma blisko 30 mln złotych.

Centrum Przesiadkowe zakłada przebudowę całego układu komunikacyjnego w okolicach Mijanki, wraz z budową nowego wiaduktu kolejowego. Projekt budowy centrum przesiadkowego Mijanka ma odmienić Centrum miasta całkowicie. Nowy tunel będzie przebiegał pod dawną parowozownią, a w obecnie istniejącym tunelu zostanie dobudowany drugi tor dla tramwajów i będzie on przeznaczony tylko i wyłącznie dla komunikacji tramwajowej. Tory tramwajowe, mniej więcej na wysokości ulicy Żołnierskiej, będą kierowały się już nie środkiem jezdni, lecz na specjalnie do tego przygotowane przystanki, na które będą wjeżdżały także autobusy.

Trwają także rozmowy z PKP PLK na temat przesunięcia peronów świętochłowickiej stacji w rejon nowego centrum. Dodatkowo przy ulicy Hajduki planowane jest także wybudowanie parkingu park & ride, który ma przyjąć 130 samochodów. Rozpoczęcie prac budowy Centrum Przesiadkowego Mijanka planowane jest najwcześniej w przyszłym roku. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, całość będzie gotowa w roku 2018.

fot.: swiony.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane