czwartek, 10 marca 2016

KRAKÓW: budowa łącznicy Zabłocie - Krzemionki, etap II

Kierowców poruszających się na co dzień w rejonie skrzyżowania Kamieńskiego/Wielicka czekają od 12 marca spore kłopoty. Z powodu kolejnego etapu prac przy budowie estakady kolejowej Zabłocie – Krzemionki, wystąpią zmiany w organizacji ruchu. Nie będzie zmian w funkcjonowaniu komunikacji zbiorowej. Budowa łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki to skomplikowany proces, wymagający odpowiedniej przestrzeni do przeprowadzenia niezbędnych prac. Z siedmiu zaplanowanych etapów prac czas na rozpoczęcie etapu II

Roboty związane z budową podpór estakady rozpoczną się w pierwszej połowie marca i uwzględniają zmiany w organizacji ruchu dla jadących w kierunku ulicy Nowohuckiej z powodu zamknięcia dla ruchu estakady Obrońców Lwowa.

Wprowadzenie zmienionej organizacji ruchu ograniczy przepustowość Nowohuckiej. Taka zmiana wymusza konieczność wykonania bus-pasa (jego orientacyjny przebieg będzie sięgał węzła od ulicy Kamieńskiego w kierunku skrzyżowania z Wielicką). W ramach II etapu cały ruch kołowy prowadzony będzie przez skrzyżowanie. Trzeba więc być przygotowanym na codzienne, spore korki w tym miejscu.

fot. PKP PLK

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane