niedziela, 27 marca 2016

KRAKÓW: jutro Emaus na Salwatorze

Tradycyjnie, w wielkanocny poniedziałek na krakowskim Salwatorze odbędzie się odpust Emaus, podczas którego mieszkańcy Krakowa i liczni goście będą mogli, wobec zapowiadanej słonecznej pogody, spędzić miło czas.

W związku z powyższym, w tym dniu na ulicy Kościuszki wprowadzona zostanie zmieniona organizacja ruchu i wyłączony z ruchu kołowego zostanie przejazd z Księcia Józefa w kierunku ulicy Konopnickiej i z powrotem (nie dotyczy to ruchu tramwajowego).

Linia autobusowa 109 (w czasie zmienionej organizacji ruchu) zostanie w tym dniu skrócona i kursować będzie na trasie Bielany - Salwator.

Ponadto, na Salwatorze w rejonie pętli tramwajowej zmianie ulegnie organizacja przystanków linii autobusowych 100, 109, 209, 229, 239, 249, 259 i 269. W kierunku Salwatora przystanek końcowy pn. „Salwator” zlokalizowany będzie w zatoce przy Klasztorze Norbertanek, następnie z przystanku tego w kierunku ul. Księcia Józefa autobusy będą podjeżdżać bezpośrednio na tymczasowy przystanek początkowy zlokalizowany obok pętli tramwajowej. Analogicznie jak w latach poprzednich autobusowe przystanki początkowe przy  Senatorskiej oraz przelotowy przystanek tramwajowy Salwator dla linii 1, 2 i 6 na czas trwania odpustu zostaną zawieszone. Nie przewidziano żadnych wzmocnień dla tramwajów kursujących na Salwator.

fot. RaNo (GFDL)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane