środa, 30 marca 2016

KRAKÓW: rusza budowa łącznicy kolejowej w Suchej Beskidzkiej

Inwestycja PKP PLK, obejmująca budowę łącznicy w Suchej Beskidzkiej, wreszcie wchodzi w decydującą fazę. Wszystkie pozwolenia są, a w ubiegłym roku, przy okazji prac torowych przy budowie zbiornika Świnna Poręba, wykonane zostały prace przygotowawcze do budowy łącznicy w miejscach włączenia nowego odcinka torów.

W bieżącym roku, od kwietnia do grudnia planowane są dalsze prace, dzięki którym finalnie powstanie obejście kłopotliwej "kieszonki" do suskiego dworca. Zamknięcia torowe planowane są na ostatnią fazę inwestycji, tj. w listopadzie. Łącznica w Suchej Beskidzkiej, umożliwi bezpośrednią jazdę z Krakowa do Zakopanego, czego efektem będzie skrócenie czasu jazdy pociągów o blisko 15 minut i usprawnienie ruchu kolejowego na zakopiańskiej trasie.

Nowy odcinek torów będzie miał około 650 metrów długości. W ramach inwestycji, na nowym odcinku, poza montażem torów i rozjazdów oraz urządzeń sterowania ruchem, wybudowany zostanie także przystanek z 200-metrowym peronem oraz parkingiem. Peron wyposażony będzie w oświetlenie, oznakowanie i windy, które ułatwią dostęp do kolei osobom o ograniczonych możliwościach ruchowych.

W komplecie z łącznicą krakowską, czas przejazdu z Krakowa do Zakopanego skróci się mniej więcej o pół godziny.

fot. Zbigniew Smolik (PowiatSuski24.pl)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane