piątek, 18 marca 2016

KRAKÓW: SAS wraca na Kraków Airport

Po siedmiu latach przerwy wracają na lotnisko w Balicach wraca SAS - największy skandynawski przewoźnik lotniczy. Bezpośrednie loty do Kopenhagi będą oferować trzy razy w tygodniu od 25 marca. Odloty w środy, piątki i niedziele.

Na pierwszy rejs z Kopenhagi mamy już sprzedane 116 biletów. To nie tylko pasażerowie z Danii, ale z całej Skandynawii, a nawet z USA - zdradza Wanda Brociek, SAS Country Manager w Polsce. Loty są tak dopasowane, żeby mieszkańcy Skandynawii mogli przylecieć w piątek na weekend do Krakowa, by w niedzielę wieczorem być w domu. Podobnie jednak w drugą stronę - lot z Krakowa w piątek o 14:25, a powrotny w niedzielę o 20:50. Piątkowe połączenie umożliwia liczne przesiadki na kopenhaskim lotnisku. Każdy podróżny może zabrać ze sobą bagaż podręczny o wadze do 8 kilogramów.

Według statystyk Kraków Airport Skandynawia jest coraz popularniejszym kierunkiem turystycznym. W ubiegłym roku do Norwegii, Szwecji, Danii i Finlandii podróżowało z Krakowa 579 tysięcy pasażerów (z czego najwięcej do Oslo).
Oprócz powrotu SAS, w nadchodzącym sezonie rejsy do Krakowa uruchomią jeszcze: Iberia, Aegean i Air France. Kraków Airport szacuje, że w tym roku obsłuży 4,6 mln pasażerów, nie licząc podróżnych biorących udział w Światowych Dniach Młodzieży.

fot. SAS Group

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane