środa, 9 marca 2016

LUBUSKIE: kolejny poślizg połączenia Piła - Berlin

Znów opóźnia się data uruchomienia samorządowego połączenia z Piły do Berlina. Trzy dni przed zmianą rozkładu jazdy rzecznik Przewozów Regionalnych potwierdził Rynkowi Kolejowemu, że pociąg nie wyjedzie w trasę 12 marca. Wciąż nie widać końca uzgodnień ze NEB, nie ma zresztą też finalnej wersji rozkładu jazdy.

Wciąż trwają ustalenia z niemieckim przewoźnikiem Niederbarnimer Eisenbahn (NEB), który operuje na linii Kostrzyn – Berlin. Obecnie nie jest znana konkretna data uruchomienia zapowiadanego od miesięcy kursu, choć przewoźnik bardzo by chciał wypuścić skład na tory jeszcze w marcu (w końcu mamy Wielkanoc). Mimo braku rozkładu jazdy nie są planowane zmiany w ramowym funkcjonowaniu połączenia. W dalszym ciągu w grę wchodzi pociąg do Berlina rano i powrotny wieczorem.

Podwykonawcą pozostanie Arriva RP ze swoimi jednostkami VT628. Nietypowa kooperacja między przewoźnikami to efekt opóźnienia w dostarczeniu homologacji na niemiecką sieć kolejową dla lubuskich Linków z Pesy. Jaki ostatecznie będzie los połączenia? Dowiemy się zapewne już niebawem.

fot. Youtube

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane