sobota, 12 marca 2016

PARYŻ - BRUKSELA: tanie połączenie "Izy" od Thalys

Przewoźnik Thalys startuje z nowym projektem kolejowym – tanim połączeniem „Izy”. W każdym pociągu będzie można wykupić bardzo tanie bilety, które nie zagwarantują miejsca siedzącego – ich cena będzie wynosiła 10 euro.

Pociąg "Izy" będzie kursował pomiędzy paryską stacją Gare du Nord a stacją Midi w Brukseli. Pierwszy ma wyruszyć w trasę 3 kwietnia. Niskokosztowe połączenie będą obsługiwały dwa pociągi firmy Thalys, które zyskają nową malaturę. Na pokładzie nie będzie można skorzystać z usług gastronomicznych, a bilety będzie można kupić tylko za pośrednictwem internetu.

Codziennie będą kursowały dwie pary pociągów. Dodatkowo, w piątki i w niedziele, będzie uruchamiana trzecia para. Czas podróży ma wynieść od 2 godz. i 8 min do 2 godz. i 30 min. Pociągi będą zatem znacznie wolniejsze od tradycyjnych połączeń Thalys, które pokonują dystans pomiędzy miastami w 1 h i 22 min. Pod względem czasu podróży oferta wciąż będzie jednak znacznie atrakcyjniejsza niż podróż samochodem.

Ceny biletów mają rozpoczynać się od 19 euro (rezerwacja na więcej niż dwa miesiące przez planowaną podróżą). Ceny sukcesywnie będą rosły aż do 59 euro (na godzinę przed odjazdem). Można będzie zakupić także bilet za 69 euro, który ma gwarantować miejsce będące odpowiednikiem pierwszej klasy. Bilet dla dziecka do 10. roku życia ma kosztować 10 euro.

W pociągach będą także dostępne inne opcje, jak choćby zakup biletu za 15 euro, który gwarantuje miejsce na siedzeniu składanym (maksymalnie 25 miejsc), a także bilety bez gwarancji miejsca siedzącego za 10 euro (maksymalnie 10).

Każdy podróżny będzie mógł wnieść na pokład jedną dużą oraz jedną podręczną torbę lub walizkę. Za dodatkowy bagaż trzeba będzie zapłacić 10 euro przy wcześniejszej rezerwacji, a przy wejściu na pokład – nawet 30 euro.

fot. Ale Sasso CC BY-SA 3.0

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane