poniedziałek, 14 marca 2016

POZNAŃ: przetarg na torowisko do Falistej

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła właśnie przetarg nieograniczony na zaprojektowanie odcinka nowej trasy tramwajowej od Ronda Żegrze do pętli Falista, wraz z rozbudową układu drogowego od ronda do ulicy Obodrzyckiej.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej dla nowej trasy tramwajowej w ciągu Unii Lubelskiej, której długość wyniesie około 650 metrów. Planowana pętla ma z założenia umożliwiać przesiadki „drzwi w drzwi” do autobusu. Prace projektowane powinny zakończyć się pod koniec 2017 roku.

Planowana trasa zapewni bezpośrednie połączenie tramwajowe dużemu osiedlu przy Falistej i Unii Lubelskiej, którego mieszkańcy narzekają na jakość skomunikowania z centrum Poznania. Nowa trasa to także oszczędności. Do Falistej skierowana zostanie linia 5, której skrócenie o odcinek do Stomilu (niewielka frekwencja) pozwoli ograniczyć koszty funkcjonowania o niemal 700 tysięcy złotych rocznie. A do Falistej przynajmniej tramwaj ten będzie kogoś woził.

Miasto chce zrealizować trasę w ramach bieżącej perspektywy unijnej. Koszt budowy oszacowano wstępnie na 8 - 10 milionów złotych.

fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane