wtorek, 8 marca 2016

RZESZÓW: korekta rozkładu jazdy pociągów Przewozów Regionalnych na Podkarpaciu

Począwszy od 13 marca, w związku z II fazą zamknięciową nastąpi korekta w rocznym rozkładzie jazdy pociągów. Rozkład jazdy na terenie województwa podkarpackiego jest kontynuacją założeń umowy przewozowej, która obowiązuje od grudnia 2015 roku i znacząco od niej nie odbiega. Korekty czasowe są podyktowane koniecznością dostosowania rozkładu jazdy do trwających prac modernizacyjnych na liniach kolejowych, prowadzonych przez PKP PLK.

Najważniejsze zmiany dotyczą linii 106/107/108, gdzie wydłużono 3 pary pociągów kursujących w dni robocze w relacji Jasło – Krosno do miejscowości Targowiska z uwzględnieniem przystanku Krosno Miasto. Dodatkowo 30 kwietnia, w cały majowy weekend (1-3 maja) oraz 26 maja kursować będzie dodatkowe, bezpośrednie połączenie w relacji Rzeszów – Łupków – Rzeszów, niezależnie od Bieszczadzkiego Żaczka (w innych godzinach).

Od 1 kwietnia wprowadzone zostanie nowe regularne połączenie z Rzeszowa do Gorlic w piątek i niedziele oraz powrotnego z Gorlic do Jasła również w piątek i niedziele. Pociąg powrotny niedzielny, będzie skomunikowany z „Bieszczadzkim Żaczkiem” (Komańcza – Rzeszów) oraz nowym połączeniem z Łupkowa do Rzeszowa. Pociąg do Gorlic na odcinku Rzeszów Jasło będzie zatrzymywał się tylko na stacjach Boguchwała, Czudec, Strzyżów nad Wisłokiem i Frysztak.

Dodatkowo, na linii 101 począwszy od dnia 30 kwietnia funkcjonować zacznie nowe połączenie w relacji Rzeszów – Zamość Wschód – Rzeszów. Pociąg będzie kursował w soboty i niedzielę oraz 2 i 3 maja.

Na pozostałych liniach żadnych zmian, więc kontynuacja degrengolady magistralnych tras w województwie. Nieznaczne zmiany w rozkładach wynikają głównie z prowadzonych prac remontowych.

Rozkład jazdy dla trasy Rzeszów - Jasło. Widoczne połączenie do Gorlic (mat. Przewozy Regionalne)

1 komentarz :

  1. Do Gorlic jeszcze nie jest pewne połączenie - do dziś brak decyzji o finansowaniu małopolskiej części trasy

    OdpowiedzUsuń

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane