czwartek, 31 marca 2016

WARSZAWA: nowa antresola na Dworcu Centralnym

„Estetyzacja” warszawskiego Dworca Centralnego rozpoczęła się pod koniec marca ubiegłego roku. Miała zakończyć się w listopadzie, ale z powodu opóźnień odnowioną antresolę, najważniejszy element obiektu, otwarto tuż przed Wielkanocą. Antresola skomunikowana jest z poziomem 0 dzięki schodom ruchomym, posiada kilkadziesiąt miejsc do siedzenia, wyposażonych w gniazdka. Swobodnie można tam korzystać z bezprzewodowego internetu, a światło zapewniają… olbrzymie, białe lampy.

To chyba najbardziej przyciągający wzrok element nowego wnętrza. Lampy przypominają ogromne łyżki, znane z chińskich restauracji. Bardziej przyjazna przestrzeń czeka na pasażerów oczywiście także na poziomie 0, w hali głównej. Powstało tam 11 nowych lokali i trzy wyspy z różną ofertą handlowo-usługową. Wśród nowych najemców są m.in. piekarnia, punkty ze zdrową żywnością, herbaciarnia, kawiarnia. W ofercie nowych sklepów można znaleźć m.in. kosmetyki, bieliznę, prasę, kwiaty, książki czy upominki. W hali głównej otwarto też Punkt Obsługi Pasażera ZTM, a dodatkowo na dworcu zaczęła działać wypożyczalnia samochodów!

Estetyzacją objęta została również część podziemna dworca, a więc dojście do stacji WKD Śródmieście oraz galeria zachodnia i część północnej. Pasaże są bardziej przestronne i lepiej doświetlone, a odnowione lokale są łatwiejsze do zagospodarowania przez najemców. W tej części dworca pojawiły się restauracje znanych sieci, można skorzystać także z pasmanterii, usług krawieckich i szewskich. W galerii północnej powstała "Aleja smaków" z kolejnymi restauracjami.

Na dworcu trwają właśnie ostatnie prace wykończeniowe w galeriach podziemnych. Mają one zostać udostępnione podróżnym w najbliższych dniach. Koszt całej inwestycji związanej z estetyzacją wyniósł 19,5 mln zł.

fot. Piotr Halicki (Onet)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane