piątek, 25 marca 2016

WARSZAWA: ZTM wprowadza poprawki komunikacyjne w Wesołej i Rembertowie

Od 29 marca mieszkańcy północnej części Wesołej, osiedla Zielona oraz Nowego Rembertowa będą mieli do dyspozycji sprawniej funkcjonującą komunikację autobusową. Zmiany w komunikacji autobusowej zostały uzgodnione z Urzędem Dzielnicy Wesoła.

Linie autobusowe 173 i 315 zostaną połączone w jedną – 173. Jej trasa na całym odcinku będzie pokrywała się z obecną trasą linii 173. Dodatkowo autobusy rozpoczynające trasę na przystanku STARA MIŁOSNA będą wjeżdżać w głąb osiedla Stara Miłosna – do przystanku TORFOWA.

Autobusy linii 173 będą obsługiwały trasę: 

DW. WSCHODNI (LUBELSKA) – Bliska – Żupnicza – Chodakowska – Mińska – Stanisławowska (powrót: Podskarbińska – Mińska) – Dwernickiego – Wiatraczna – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Okularowa – Stepowa – Korkowa – Wspólna – Niemcewicza – 1 Praskiego Pułku – Armii Krajowej – Moraczewskiego – Piłsudskiego – Jana Pawła II – STARA MIŁOSNA (powrót: Jana Pawła II – rondo Macierowe Bagno – Jana Pawła II)

Jednocześnie zostanie zdecydowanie zwiększona częstotliwość kursowania. Autobusy będą podjeżdżały na przystanki co 12 minut w godzinach szczytu komunikacyjnego (obecnie co 30 minut) i co 15 minut poza szczytem (obecnie co 30 minut). Oznacza to, że liczba kursów realizowanych w ciągu godziny wzdłuż ulicy Armii Krajowej w godzinach szczytu wzrośnie aż o 150 % (z 2 do 5), a poza szczytem o 100 %. (z 2 do 4). Częstotliwość w dni świąteczne nie zmieni się i będzie wynosiła 30 minut. Zastąpienie linii 173 i 315 jedną częściej kursującą linią 173 będzie jednoznaczne z poprawą obsługi komunikacyjnej osiedli Wesoła-Centrum, Wola Grzybowska, Groszówka i Zielona. Mieszkańcy zyskają częstsze połączenia z komunikacją tramwajową na ulicy Grochowskiej oraz autobusami linii 402 i 520 (jednoperonowa przesiadka). Dzięki likwidacji nierównych odstępów czasowych pomiędzy kursami realizowanymi przez dwie linie, których trasy różnią się na początkowych odcinkach, poprawi się punktualność i regularność komunikacji autobusowej łączącej Wesołą z Pragą Płd.

Połączone zostaną także linie 183 i 216 w jedną linię – 183. Autobusy linii 183 będą kursowały na trasie: 

WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Marsa – Ilskiego – al. Komandosów – Grzybowa – Szosowa – Wspólna – Brata Alberta – ZIELONA

Częstotliwość kursowania linii wzrośnie z 15 do 12 minut w godzinach szczytu komunikacyjnego oraz z 30 do 15 minut w pozostałych godzinach. W święta autobusy będą kursowały co 30 minut. Nowe rozwiązanie komunikacyjne pozwoli na utworzenie bezpośredniego połączenia osiedla Zielona z Pragą Płd. oraz zwiększenie liczby kursów z Nowego Rembertowa na Pragę.

Poprawi się także regularność kursów na ciągu al. Komandosów – Grzybowa. Obecnie autobusy linii 183 i 216 często odjeżdżają z przystanków o podobnych godzinach, ze względu na dostosowanie ich rozkładów m.in. do odjazdów pociągów ze stacji kolejowej w Rembertowie oraz skoordynowanie z innymi połączeniami. Podobna nieregularność dotyczy zresztą też linii 173 i 315.

fot. warszawa.wikia.com

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane