wtorek, 15 marca 2016

Wiosenny kalendarz i kilka nowości od PolskiegoBusa

PolskiBus otwiera właśnie nowy wiosenny kalendarz obejmujący okres podróży od 13 kwietnia do 11 maja. Przyniesie on wiele nowości, jak dodatkowe postoje i wydłużenie kolejnych kursów do Wiednia, tym razem przez czeskie Brno. 

Już od 22 marca mieszkańcy Gdańska, Torunia, Łodzi, Katowic i Krakowa będą mogli komfortowo dotrzeć do przepięknej i niezwykle popularnej stolicy Austrii – Wiednia oraz do drugiego co do wielkości miasta Czech – Brna. Kolejną pozytywną zmianą dla pasażerów będzie dołączenie Elbląga, Ostródy oraz Mławy na trzech kursach w ramach linii P1 Gdańsk – Warszawa oraz dodanie do linii P2 Bydgoszcz – Toruń – Warszawa przystanków we Włocławku oraz w Płocku. Obie linie w zmienionej postaci rozpoczną kursowanie 13 kwietnia. Bilety na te i pozostałe linie w ramach nowego kalendarza można rezerwować już teraz.

Uruchomienie dwóch dogodnych kursów dziennie do Wiednia przez Brno nastąpi w ramach przedłużenia linii P12. Rozkład jazdy został ułożony w bardzo dogodny sposób. Dzięki temu pasażerowie mają możliwość spędzenia całego dnia w Czechach lub Austrii przyjeżdżając wczesnym rankiem i wracając wieczorem. Ta wiadomość szczególnie ucieszy pasażerów z Krakowa, którzy do tej pory nie mieli możliwości podróżowania z PolskimBusem do Wiednia. Kursy z Krakowa w kierunku Brna i Wiednia wyjeżdżają o 22:10 oraz 5:00, zaś powrotne kursy z Wiednia realizowane są o 6:05 oraz 16:35. 

Od 13 kwietnia nastąpią również zmiany na dwóch trasach krajowych. Do linii P1 Warszawa – Gdańsk włączone zostaną Mława, Ostróda i Elbląg, do których autokary PolskiBus będą wykonywać 3 kursy dziennie. Wyjazdy z Gdańska będą odbywać się o 6:30, 14:30 oraz 23:30, a z Warszawy w kierunku Gdańska o 8:30, 16:30 oraz 23:30. Na trasie Gdańsk - Warszawa pozostaną ponadto 4 kursy bezpośrednie. Nowe możliwości podróżowania zyskają także mieszkańcy Bydgoszczy, Torunia, Włocławka i Płocka, które połączy linia P2 kursująca do stolicy 4 razy dziennie. Wyjazdy z Warszawy w kierunku Bydgoszczy będą odbywały się o 8:30, 12:20, 15:30 oraz 18:30. Do Warszawy autokary wyruszą z Bydgoszczy o 6:15, 10:20, 13:50 oraz 17:05. Na tych liniach pojawi się również możliwość zakupu biletu ze zniżkami ustawowymi. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane