poniedziałek, 7 marca 2016

WROCŁAW: nowy most na Ślęży połączy Oporów i Krzyki

Najpóźniej końcem marca ruszą prace przy budowie mostu na Ślęży, który połączy ulicę Racławicką z Aleją Piastów. Dziś, żeby dojechać z Oporowa w stronę Krzyków trzeba nadkładać drogi i jechać przez Grabiszyńską i Hallera albo przez Klecinę. Po wybudowaniu mostu przez rzekę Ślęzę w obu kierunkach będzie można przejechać znacznie szybciej. Jeśli nic nie zakłóci planu prac, inwestycja będzie gotowa pod koniec roku. Główne zadanie to budowa ok. 650-metrowego fragmentu ulicy Racławickiej wraz z mostem. W obie strony kierowcy będą mieć po jednym pasie.

W ramach inwestycji wykonawca musi też wybudować nowe chodniki, ścieżki rowerowe i oświetlenie. Prawdopodobnie po otwarciu drogi pojadą tędy także autobusy. Kilka przystanków po stronie Racławickiej już zbudowano, w ramach wcześniejszych etapów inwestycji. Wtedy też wybudowano kanalizację deszczową i powstała droga, którą można dojechać do nowych budynków, które stanęły w okolicy. Ponadto zachowano rezerwę na ewentualne poszerzenie Racławickiej w przyszłości.

Do przetargu na realizację inwestycji przystąpiło osiem firm. Ostatecznie, z ofertą wycenioną na 12,7 mln zł, wygrała Skanska. Ich oferta przebiła m.in. tańszą propozycję firmy Berger Bau Polska opiewającą na 12,1 mln zł. To kolejny przykład na to, że już nie cena decyduje o wyborze wykonawcy.

fot. Gazeta Wrocławska

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane