sobota, 30 kwietnia 2016

CIESZYN: będzie remont linii kolejowej 90

Podczas poniedziałkowej konferencji w Cieszynie PKP PLK przekazały przez swojego przedstawiciela, że w te wakacje przeprowadzone zostaną prace remontowe na linii kolejowej 90 z Zebrzydowic do Cieszyna. Ich celem będzie całkowita likwidacja obecnych ograniczeń prędkości.

Od 1 lipca do 29 września linia ta będzie zamknięta, między innymi ze względu na remont mostu Młynówce w Cieszynie. Jak poinformował Maciej Serwas z PKP PLK, zarządca infrastruktury wykorzysta to całościowe zamknięcie szlaku i przeprowadzi remont bieżący na całej długości linii. Dzięki temu prędkość pociągów pasażerskich wzrośnie do 50km/h i znikną wszystkie ograniczenia prędkości do 20km/h. Radości z tej jakże ważnej zmiany nie ukrywali zebrani goście, w tym prezes Kolei Śląskich, Wojciech Dinges.

Obecnie na pokonanie odcinka z Cieszyna do Zebrzydowic, pociągi pasażerskie potrzebują 37 minut. Po wakacjach, zgodnie z szacunkami podanymi przez prezesa Kolei Śląskich, opartymi na zapewnieniach zarządcy infrastruktury, czas przejazdu skróci się o blisko 10 minut.

fot. Wikimapia.org

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane