piątek, 15 kwietnia 2016

KRAKÓW: kolejna faza budowy łącznicy kolejowej Zabłocie - Krzemionki - jeszcze więcej utrudnień

Od poniedziałku 18 kwietnia budowa łącznicy kolejowej Zabłocie - Krzemionki wchodzi w nowy etap. Dla kierowców oznacza to o wiele większe utrudnienia w ruchu. Teraz obejmą one także ulicę Powstańców Wielkopolskich. Od nocy z niedzieli na poniedziałek estakada drogowa w dalszym ciągu pozostanie zamknięta, do tego dojdą kolejne ograniczenia.

Najważniejszą zmianą będzie zwężenie wlotu na skrzyżowanie dla kierowców jadących z Nowej Huty o dwa pasy. Dla autobusów zostanie utworzony tymczasowy buspas na Powstańców Wielkopolskich i Nowohuckiej, od skrzyżowania z ulicą Stoczniowców. Według szacunków ZIKiT przepustowość skrzyżowania spadnie o połowę w stosunku do obecnej, co zapewne spowoduje ponowną falę korków. Urzędnicy nie wykluczają, że sukcesywnie mogą być wprowadzane korekty do nowej organizacji ruchu w tym rejonie, podobnie jak miało to miejsce w marcu. Przypominam też, że w poniedziałek zamknięte zostanie także przejście podziemne w rejonie stacji kolejowej Kraków Zabłocie, pomiędzy ulicami Kącik i Lipową.

Organizacja ruchu wprowadzona w tym etapie będzie obowiązywać do połowy lipca, aby podczas ŚDM prace nie powodowały utrudnień. Jednak już w sierpniu skrzyżowanie ulic Wielickiej, Powstańców Śląskich, Powstańców Wielkopolskich i Limanowskiego zostanie niemal całkowicie wyłączone z ruchu. Utrzymany ma być jedynie ruch tramwajów i, w ograniczonym zakresie, także autobusów.

mat. inwestora

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane