niedziela, 3 kwietnia 2016

KRAKÓW: umowa na Impulsy podpisana

W środę, 30 marca w Nowym Sączu, przedstawiciele województwa małopolskiego podpisali umowę z Newagiem na dostawę dwunastu elektrycznych zespołów trakcyjnych Impuls. Oferta została przyjęta po odrzuceniu propozycji Pesy, która była zbyt tania. Newag zaproponował 374 mln złotych brutto za 12 składów.

W ramach umowy dostarczone będzie 8 czeroczłonowych oraz 4 pięcioczłonowe  jednostki z obsługą gwarancyjną i utrzymaniem. Zgodnie z terminami określonymi w SIWZ Newag jest zobowiązany do dostarczenia 6 pociągów do końca listopada (4 sztuki składów 5-członowych i 2 szt. składów 4-członowych). Te pociągi będą mogły zostać wykorzystane na małopolskich trasach już od grudnia. Pozostałe sześć składów ma być dostarczone do 15 lutego 2017 roku. Czteroczłonowe Impulsy 31WE pomieszczą 200 pasażerów na miejscach siedzących (w tym 16 uchylnych), a pięcioczłonowe Impulsy 45WE będą mogły przewozić 250 pasażerów na miejscach siedzących (w tym 20 uchylnych).

Nowe nabytki zasilą szeregi Kolei Małopolskich, które obsłużą nim połączenia w ramach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Trwają prace nad tym, aby już w grudniu małopolska spółka rozpoczęła przewozy w ramach kolejnej linii, czyli między Krakowem a Tarnowem. To właśnie na tę trasę, oraz na linię z Balic do Wieliczki trafią nowe składy. Posunięcie to być może pozwoli uwolnić pesowskie Acatusy, zaprzęgnięte do obsługi pociągów na lotnisko, a zabrane z innych relacji, wcześniej przez nie obsługiwanych.

fot. Newag

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane