czwartek, 7 kwietnia 2016

Stacje kolejowe Polski - Biecz

Stacja kolejowa w Bieczu leży w ciągu linii kolejowej 108, na trasie dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej. Położony nieco na uboczu obiekt wydaje się mimo wszystko tęsknić za regularnym ruchem pociągów w ruchu lokalnym. Biecz stanowi ostatnią stację na tej trasie, zlokalizowaną w województwie małopolskim.

Stacja składa się z dwóch peronów, przy których odnajdziemy 3 tory przelotowe. Nad torami istnieje kładka (od strony zachodniej głowicy). Budynek stacyjny jest piętrowy i wzniesiony został w stylu galicyjskim, analogicznie do większości tego typu budowli na trasie Kolei Transwersalnej. Od stacji odchodzi nieużywana bocznica kolejowa do zakładu drzewnego.

Ostatni pociąg osobowy zatrzymał się na stacji 31 maja 2010. Później ruch pasażerski obsługiwany był przez zastępczą komunikację autobusową Przewozów Regionalnych, dla której Biecz był stacją końcową, jednak 31 grudnia 2011 także i ona została zlikwidowana. Wcześniej, od grudnia 2006 do 31 maja 2010 Biecz był stacją końcową dla pociągu relacji Stróże – Biecz, który przez większą część roku (z wyjątkiem wakacji) był jedynym kursującym pociągiem pasażerskim na tej trasie. Przed grudniem 2006 pociąg ze Stróż dojeżdżał do Jasła.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane