czwartek, 28 kwietnia 2016

Stacje kolejowe Polski - Przemyśl Zasanie

Poza głównym dworcem kolejowym w Przemyślu istnieje jeszcze jedna niewielka stacja, a właściwie przystanek kolejowy. W ciągu linii kolejowej 91, po „rzeszowskiej” stronie Sanu, natkniemy się na przystanek Przemyśl Zasanie, znajdujący się w dzielnicy o tej samej nazwie.

Stację uruchomiono po wybuchu II Wojny Światowej (brak precyzyjnej daty) jako Deutsch Przemysl. Wkrótce nazwę zmieniono na Przemysl West, a po roku 1945 na dzisiejszą – Przemyśl Zasanie. Stacja składa się z dwóch jednokrawędziowych peronów bocznych, położonych na nasypie (odgrodzone od skarp stalowymi barierkami), na których znajdują się niewielkie wiaty. Na każdy z nich prowadzą schody (od strony ulicy Brodzińskiego także pochylne chodniki), a przejście między peronami zapewnia wiadukt kolejowy w ciągu ulicy Borelowskiego. Od strony peronu w kierunku Rzeszowa znajduje się nieczynny budynek dworcowy.

Na przystanku zatrzymują się wszystkie pociągi pasażerskie, w tym każdy skład PKP Intercity, kursujący do i z Przemyśla Głównego.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane