poniedziałek, 25 kwietnia 2016

Startuje Pendolino do Kołobrzegu i Jeleniej Góry

Już w najbliższy piątek, 29 kwietnia, relacje wybranych pociągów Pendolino zostaną wydłużone do Kołobrzegu i Jeleniej Góry. To zwieńczenie batalii o takie rozwiązanie, którą przewoźnik wygrał z Komisją Europejską, jako głównym inwestorem w składy ED250.

Pendolino obsługiwać będzie relacje Kraków Główny – Kołobrzeg i Warszawa Wschodnia – Jelenia Góra od poniedziałku do piątku i w niedziele, a kursy powrotne będą odbywały się od poniedziałku do soboty. Na razie zaplanowano kursy w okresie od 29 kwietnia do 11 czerwca, jednak należy się ich spodziewać także w letniej edycji rozkładu jazdy, po korekcie. Podróż ze stolicy do Jeleniej Góry zajmie 5 godzin i 33 minuty, natomiast z Krakowa do Kołobrzegu pociąg pojedzie odpowiednio 8 godzin i 27 minut.

Po wyjeździe z Krakowa Głównego (o 13:38) skład EIP zatrzyma się na stacjach Warszawa Wschodnia, Warszawa Centralna, Warszawa Zachodnia, Ciechanów, Iława Główna, Malbork, Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Oliwa, Sopot, Gdynia Główna, Lębork, Słupsk, Koszalin i Kołobrzeg (22:15). Kurs powrotny rozpocznie się w Kołobrzegu o 5:47 i zakończy się w Krakowie Głównym o 14:14.

Do Jeleniej Góry pociąg wyjedzie z Warszawy Wschodniej o 17:19 i zatrzyma się na stacjach: Warszawa Centralna, Warszawa Zachodnia, Częstochowa, Opole Główne, Wrocław Główny, Wałbrzych Miasto i Jelenia Góra (przyjazd na 23:03). Kurs powrotny wyjdzie z Jeleniej Góry o 4:51 (w Warszawie o 10:41).

fot. PKP Intercity

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane