niedziela, 24 kwietnia 2016

Tramwaje w Polsce - Szczecin, linia 12

Kończymy ze Szczecinem. Prawdopodobnie niebawem zakończy się cała przygoda z liniami tramwajowymi w Polsce, ale nie ma co uprzedzać faktów. Linia tramwajowa 12 została uruchomiona w 1985 roku. Jej początkowa trasa miała następujący przebieg:

Pomorzany – al. Powstańców Wielkopolskich – al. Piastów – Plac Szarych Szeregów– al. Wojska Polskiego – Głębokie

W 1988 roku trasa linii uległa modyfikacji – jej końcówkę przeniesiono z Głębokiego na pętlę przy dworcu Niebuszewo. W okresie od czerwca do września 1992 roku, linia tramwajowa 12, ze względu na remont torowiska na al. Piłsudskiego, kursowała na zmodyfikowanej trasie do Potulickiej. Po zakończeniu prac remontowych przywrócono poprzedni przebieg. Potem już tylko pojedyncze zmiany przebiegu trasy, wywołane krótkotrwałymi remontami i modernizacjami dróg.

Obecnie linia 12 kursuje na stałej trasie:

Dworzec Niebuszewo – Asnyka – Kołłątaja – al. Wyzwolenia – Plac Rodła –Piłsudskiego – Plac Szarych Szeregów – Piastów – al. Powstańców Wielkopolskich – Pomorzany

Linia ma 18 przystanków i liczy 6,9 kilometra długości, co czyni ją najkrótszą regularną linią tramwajową w Szczecinie. Swoją trasę pokonuje w około 29 minut.


fot. Szczecinolog (CC BY-SA 4.0)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane