wtorek, 26 kwietnia 2016

WARSZAWA: rusza remont torowiska na Andersa

Tramwaje Warszawskie rozpoczynają sezon remontów torów. Już 30 kwietnia rozpoczną się prace na ulicy Andersa. Do 1 lipca tramwaje nie będą kursowały między stacją metra Ratusz Arsenał a Muranowską. Linie tramwajowe zmienią swoje trasy. Uruchomiona zostanie linia tramwajowa uzupełniająca oraz autobusowa zastępcza.

W pierwszym etapie prac, który potrwa od 30 kwietnia do 1 maja, linie 15 i 35 jadące od strony Mokotowa będą skręcały w prawo na placu Bankowym i przez most Śląsko-Dąbrowski dojadą do Dworca Wileńskiego skąd będą zabierały pasażerów w drogę powrotną na Mokotów. W prawo na placu Bankowym będzie skręcała także linia 18, która ulicą Jagiellońską dojedzie do swojej pętli Żerań FSO. W czasie tych dni montowany będzie przy stacji metra Ratusz Arsenał rozjazd nakładkowy, który umożliwi zmianę kierunku jazdy przez tramwaje dwukierunkowe. W tym etapie uruchomione również zostaną dwie dodatkowe linie.

Pierwsza będzie to linia tramwajowa uzupełniająca 75, która będzie kursowała na trasie: MARYMONT-POTOK – Mickiewicza – Andersa – Stawki – al. Jana Pawła II – Broniewskiego – Powstańców Śląskich – NOWE BEMOWO

Drugą będzie autobusowa linia zastępcza Z-5, która będzie kursowała na trasie: 
PLAC INWALIDÓW – Mickiewicza – Andersa – PLAC BANKOWY

W drugim etapie, który potrwa od 2 maja do 1 lipca, tramwaje linii 18 będą kursowały trasą objazdową obowiązującą od 30 kwietnia. Nie zmienią się także trasy linii 75 i Z-5. Na innych trasach będą za to kursowały linie 15 i 35. Będą obsługiwane wyłącznie przez tramwaje dwukierunkowe. Od strony Mokotowa dojadą do stacji metra Ratusz Arsenał, tam zmienią kierunek jazdy i wyruszą w drogę powrotną.

Zmiany w terminie 30 kwietnia - 1 maja (fot. ZTM)
Zmiany w terminie 2 maja - 1 lipca (fot. ZTM)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane