czwartek, 28 kwietnia 2016

WARSZAWA: specjalna autobusowa linia bulwarowa rusza od jutra

Dla wszystkich tych, którzy lubią spędzać nad Wisłą weekendowe wieczory, warszawski ZTM uruchamia linię autobusową 385. Linia rozpocznie kursowanie już jutro, 29 kwietnia, w godzinach wieczornych. Dzięki autobusom linii 385 będzie można szybko i wygodnie dojechać nad Wisłę i wrócić do domu. Zapewni one sprawny dojazd do stacji pierwszej i drugiej linii metra.

Autobusy 385 będą kursowały wyłącznie w weekendowe noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę w godz. 20.30 – 2.30 z częstotliwością co  15 minut. Dodatkowo autobusy będą wozić pasażerów w noce pomiędzy 1 i 4 maja, 25 i 27 maja oraz w noc z 14 na 15 sierpnia 2016 roku.

Trasa linii będzie następująca:

Metro Politechnika – Trasa Łazienkowska – Wisłostrada – Krasińskiego – Plac Wilsona

Rozkład linii będzie dostosowany do rozkładu nocnych kursów metra. Autobusy będą podjeżdżały pod stacje metra Politechnika i Plac Wilsona na 5 minut przed odjazdem pociągów podziemnej kolei.
W rejonie Cypla Czerniakowskiego (na wysokości pomnika Chwała Saperom) zostaną uruchomione przystanki autobusowe – na żądanie – Pomnik Sapera. Linia 385 będzie kursowała do 2 października.

fot. R. Motyl (UM Warszawa)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane