niedziela, 3 kwietnia 2016

WARSZAWA: WKD podniesie napięcie na Majówkę

Już niebawem stołeczna Wukadka zacznie funkcjonować na cywilizowanych warunkach. Na ostatniej prostej jest bowiem proces zmierzający do zmiany napięcia w sieci trakcyjnej z obecnych 600 do 3000 V. Aktualnie zakłada się, że zmiana napięcia, która potrwa 24-48 godzin, przeprowadzona zostanie w długi weekend majowy. Ze względu na wydajność sieci umożliwi to zagęszczenie rozkładu jazdy pociągów na linii, co już od dawna jest wyczekiwane przez pasażerów.

Aktualne napięcie zasilania powoduje poważne ograniczenia. Ze względu na spadki napięcia na danym odstępie może znajdować się tylko jeden pociąg, przez co częstotliwość jazdy jest mocno ograniczona i nie może nawet zbliżyć się do wymagań, jakie stawiane są miejskiej kolei. Wykonane zostały już wszystkie konieczne prace modernizacyjne, a WKD nie przewiduje przerwy w ruchu, ale w razie czego w pogotowiu ma być utrzymana ewentualna komunikacja autobusowa. 

Pierwsze efekty zmian pasażerowie odczują dopiero w grudniu, kiedy wraz z wejściem w życie nowego rocznego rozkładu jazdy zwiększy się ilość kursów. 

fot. Paweł Kółkiewicz (westia.pl) - za infogrodzisk.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane