środa, 20 kwietnia 2016

WROCŁAW: przetarg na dokumentację tramwaju na Popowice

Wrocławskie Inwestycje ogłosiły właśnie przetarg na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla budowy trasy tramwajowej wzdłuż ulicy Popowickiej, Starogroblowej i Długiej. Oczekiwana przez mieszkańców inwestycja zabiega o dofinansowanie unijne w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Wykonawca będzie miał na przygotowanie dokumentacji 13 miesięcy, licząc od podpisania umowy.

Chodzi o nowy odcinek torów o długości około 3,5 km. Dokumentacja przetargowa wskazuje go jako połączenie od ulicy Milenijnej (połączenie z trasą na Kozanów), a od strony centrum trasa ma się włączać w sieć tramwajową na skrzyżowaniu ulic Dmowskiego, Władysława Jagiełły i Mieszczańskiej. W tym miejscu widoczne jest od lat zarzewie torowiska w stronę Popowic, wychodzące ze skrzyżowania w ulicę Dmowskiego.  Od tego miejsca torowisko ma być poprowadzone między istniejącymi jezdniami. Przez most Dmowskiego, koło centrum handlowego i siedziby ZDiUM przy Długiej do Gnieźnieńskiej. Przy wiadukcie kolejowym w rejonie stacji Wrocław Popowice miasto chciałoby urządzić zintegrowany węzeł komunikacyjny, jednak dopóki w tej sprawie nie wypowiedzą się PKP PLK, trudno ocenić zakres rzeczywistej realizacji tego zadania.

Dalej torowisko jest planowane wzdłuż ulic Starogroblowej i Popowickiej, po północnej stronie jezdni, między drogą i rzeką. Zakończenie nowej trasy to wpięcie w powstałe w 2012 roku nowe torowisko na ul. Milenijnej. Realizacja tego projektu będzie możliwa najwcześniej w roku 2018.

fot.: www.wroclaw.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane