Pierwsi pasażerowie pojadą na trasie linii 14, której pierwszy przystanek znajduje się w Rejonie Dworców (stanowisko 8), później trasa przebiega aleją 3 Maja, rondem Jana Pawła II, Pardałówką, Olczą, Ustup, Harendą, Spyrkówką i Kasprowicza z powrotem do Rejonu Dworców. Linia kursować będzie okrężnie w obu kierunkach, wykonując po 10 kursów w każdym kierunku (kolor czerwony i zielony na mapie poniżej). Autobusy będą kursować codziennie, z wyjątkiem Niedzieli Wielkanocnej i Bożego Narodzenia.
Bilety jednorazowe dostępne będą w automatach biletowych wewnątrz każdego autobusu. Bloczki uprawniające do jazdy pojawią się także w Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Kościuszki oraz w siedzibie komunalnej spółki Tesko przy ulicy Szymony. Miasto dąży ponadto do podpisania porozumienia z małopolskim urzędem marszałkowskim w sprawie umiejscowienia w Zakopanem automatu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej, w których można byłoby kupować także bilety na miejskie autobusy.
Normalny bilet jednorazowy będzie kosztować 3 złote, studenci pojadą za 1,5 złotego, a uczniowie szkół z 2 złote. Turyści, którzy pod Giewontem spędzają dłuższy urlop, będą mogli zakupić bilet okresowy obowiązujący przez tydzień. Będzie on kosztować 30 złotych, ulgowy natomiast w granicach 15-20 złotych. Bilet miesięczny normalny będzie kosztować 90 złotych, ulgowy szkolny 50 złotych, a dla studentów 45 złotych. Bilety długoterminowe można nabywać w siedzibie Tesko.
Szereg osób zwolniono z obowiązku zakupu biletu. Każda osoba powyżej 65 roku życia pojedzie za darmo, również z takiego prawa może skorzystać posiadacz dowodu rejestracyjnego z aktualnym ubezpieczeniem OC, inwalidzi, dzieci do lat 4 oraz osoby niewidome.
Kolejna linia z Krzeptówek na Pardałówkę (przez Rejon Dworców) wystartuje we wrześniu. Pojazdy do jej obsługi będą dostarczone w sierpniu. – Jesteśmy w fazie produkcji.
![]() |
fot. UM Zakopane |
Brak komentarzy :
Prześlij komentarz
Anonimowe komentarze nie będą akceptowane