niedziela, 15 maja 2016

KATOWICE: KMTM Chorzów Batory zaczyna sezon imprez tramwajowych

Sezon turystyczno-imprezowy w Klubie Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym zbliża się wielkimi krokami. Od najbliższego weekendu do końca roku właściwie atrakcji nie zabraknie.

Już w najbliższą sobotę, 21 maja, imprezowy tramwaj zabierze Nas w podróż przez rozmaite zakamarki Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego w ramach „Nocnej podróży bez spalin XIX”. Więcej informacji na ten temat wkrótce.

Z kolei w niedzielę, 5 czerwca, rozpocznie się kolejny sezon „Tramwajowej linii turystycznej”, który potrwa do 25 września. Tradycyjnie w ramach ogólnodostępnej linii tramwajowej pojawiać się będą zabytkowe tramwaje wraz z obsługą. Przy projekcie tym współpracują Tramwaje Śląskie S.A. oraz KZK GOP. Z kolei we wrześniu odbędzie się "Dzień Otwarty Zajezdni Będzin", podczas którego zwiedzić będzie można rozmaite zakamarki i pojazdy, czające się na terenie zakładu.

Na sobotę, 1 października, przypada 25-lecie PKT w Katowicach, co zwiastuje imprezę pod tym samych tytułem. Odbędzie się przejazd specjalny tramwajem dla miłośników, z fotostopami. 25 listopada z kolei na tory wyjedzie pociąg specjalny w ramach „Katarzynki”, w którym znajdzie się wystawa na temat historii i perspektyw śląskiej komunikacji tramwajowej. Rok zamknie natomiast tramwajowy „Sylwester” dla miłośników tramwajów. Przewidziano fotostopy, fajerwerki, muzykę i szampana.

Szczegóły imprez systematycznie będę zamieszczać tutaj, na blogu.

fot. KMTM Chorzów Batory

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane