poniedziałek, 23 maja 2016

KRAKÓW: konsultacje przed przyszłorocznym remontem ulicy Kościuszki

W miniony czwartek w Szkole Podstawowej nr 31 przy ulicy Bolesława Prusa 18 odbyło się spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami w sprawie planowanej na rok 2017 przebudowy ulic: Kościuszki i Zwierzynieckiej wraz z trasą tramwajową od Filharmonii do Salwatora.

Przebudowa będzie kompleksowa i obejmie m.in. wymianę torowisk, dzięki czemu tramwaje będą jeździć szybciej i ciszej. Wymieniona zostanie także zniszczona nawierzchnia ulicy. Powstaną przystanki wiedeńskie (z podwyższoną nawierzchnią), bardziej przyjazne dla pasażerów. W ramach inwestycji rozbudowana zostanie także infrastruktura dla rowerzystów. Ponadto projektant zaproponował połączenie pętli tramwajowej z autobusową na Salwatorze.

Przebudowa ulicy i torowiska będzie kontynuowana na Zwierzynieckiej, czyli w sumie obejmie trasę od pętli na Salwatorze do Filharmonii. W projekcie przewidziana jest też budowa przejścia dla pieszych na moście Dębnickim, gdyż obecnie na drugą stronę alei Krasińskiego można przedostać się tylko przejściem podziemnym.

Jaki będzie końcowy efekt przeprowadzonych prac, przekonamy się dopiero za kilkanaście miesięcy.

fot. ZIKiT

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane