poniedziałek, 9 maja 2016

KRAKÓW: Noc Muzeów 2016 - organizacja komunikacji miejsiej

Tradycyjnie z okazji kolejnej Nocy Muzeów, która w Krakowie jak zwykle odbywa się w piątek, uruchomione zostaną dwie dodatkowe linie komunikacji miejskiej, kursujące w nocy z 13 na 14 maja. Jak zawsze będą one obsługiwane taborem zabytkowym. Linie te kursować będą niezależnie od wzmocnień na regularnych liniach nocnych.

Linia tramwajowa 60 kursować będzie na trasie:

DAJWÓR – Św. Wawrzyńca - Na Zjeździe - Limanowskiego - Kalwaryjska - Legionów Piłsudskiego - Krakowska - Stradomska - Św. Gertrudy - Dominikańska - Franciszkańska - Straszewskiego - Piłsudskiego - aleja 3 Maja – CICHY KĄCIK – aleja 3 Maja - Piłsudskiego - Straszewskiego - Podwale - Dunajewskiego - Basztowa - Westerplatte - Starowiślna - Dajwór - Św. Wawrzyńca – DAJWÓR

Linia 60 kursować będzie z częstotliwością co 90 minut w godzinach od 19:00 do 2:30. Odjazdy realizowane z przystanku „Dworzec Główny” w godzinach 0:30 i 2:00 zostaną skoordynowane z innymi liniami nocnymi w celu umożliwienia przesiadek.

Linia autobusowa 600 kursować będzie na trasie:

MUZEUM ARMII KRAJOWEJ – Wita Stwosza - aleja 29 Listopada - Warszawska - Basztowa - Lubicz - Rondo Mogilskie - Powstania Warszawskiego - Rondo Grzegórzeckie - Kotlarska - Zabłocie - Romanowicza – LIPOWA (w rejonie Fabryki Schindlera) – Przemysłowa - Zabłocie - Kotlarska -Rondo Grzegórzeckie - Powstania Warszawskiego - Rondo Mogilskie - Lubicz - Pawia - Kalinowskiego - Wita Stwosza – MUZEUM ARMII KRAJOWEJ 

Linia 600 kursować będzie z częstotliwością co 60 minut w godzinach od 19:00 do 2:30. Odjazdy realizowane z przystanku „Dworzec Główny” w godzinach 0:00, 0:30, 1:00, 1:30, 2:00 zostaną skoordynowane z innymi liniami nocnymi w celu umożliwienia przesiadek. Linia 600 nie będzie zatrzymywać się na przystanku Cmentarz Rakowicki Zachód.

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Krakowa pasażerowie, którzy posiadają specjalnie wydany żeton lub bilet muzealny, są uprawnieni do bezpłatnego korzystania z Komunikacji Miejskiej w Krakowie od godz. 18:00 w dniu 13 maja do godz. 3:00 dnia 14 maja.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane