środa, 4 maja 2016

KRAKÓW: nowy system parkingowy na lotnisku

1 maja rozpoczęły się testy nowego systemu parkingowego na lotnisku. Początkowo nie ma dodatkowych opłat, ale to zmieni się już wkrótce - nowe stawki za postój w zatoce kiss&fly wejdą w życie 7 maja.

Nowością są bramki ustawione przy wjeździe od strony Kryspinowa oraz DW 774. Kierowcy wjeżdżający na teren lotniska będą pobierać w nich bilety parkingowe. Od 7 maja postój w zatoce kiss&fly przed terminalem do 10 minut będzie darmowy. Po przekroczeniu tego czasu opłata wyniesie 6 zł za każde rozpoczęte 10 minut. Osoby, które planują dłuższy postój powinny zajmować miejsca na parkingu wielopoziomowym. Zatoka kiss&fly przeznaczona jest dla tych, którzy podwożą lub odbierają pasażerów i zatrzymują się tylko na kilka minut. Takie rozwiązanie zapewni pasażerom większy komfort korzystania z zatoki kiss&fly i poprawi płynność ruchu w obrębie wewnętrznego układu komunikacyjnego na terenie lotniska.

Zasady postoju na parkingu wielopoziomowym nie zmienią się. Bilet pobrany przy wjeździe na teren lotniska obowiązuje także na parkingu wielopoziomowym. Wystarczy dodatkowo zeskanować go przy wjeździe na parking (od tego momentu naliczana będzie opłata za parkowanie w tym miejscu).
Opłaty za parkowanie będzie można regulować w ośmiu automatach, zlokalizowanych przy wyjściach z klatek schodowych na parkingu, przy przejściu z parkingu na kładkę pomiędzy stacją kolei i terminalem, obok Biura Obsługi Klienta parkingu i przy zatoce kiss&fly na wysokości wejścia do hali przylotów.

Kierowcy proszeni są o zwrócenie uwagi na znaki na bramownicach przy wjeździe na teren lotniska i wybieranie odpowiednich pasów ruchu. Dwa pierwsze pasy od lewej przeznaczone są do dojazdu do hotelu i parkingu wielopoziomowego. Kolejny pas umożliwia wjazd i parkowanie w zatoce kiss&fly. Dwa następne przeznaczone są dla autokarów, busów, taksówek Kraków Airport i dojazdu do cargo. Teraz przed wjazdem na teren lotniska należy odpowiedzieć sobie na pytanie - jak długo będziemy parkować?

fot. Radio Kraków

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane