niedziela, 15 maja 2016

KRAKÓW: poprawki kolejowe na Światowe Dni Młodzieży

W Krakowie i okolicach trwają poprawki na sieci kolejowej. Mają one na celu podniesienie możliwości przewozowych doraźną poprawę komfortu podróżowania podczas Światowych Dni Młodzieży, jakie w ostatnich dniach lipca odbędą się właśnie w Krakowie.

Perony poprawiane są na dworcu Kraków Płaszów. Trwa także naprawa peronu 1 w Krzeszowicach. Niebawem ma zacząć się, zaplanowany na kilka tygodni, lifting budynku dworca w Zabierzowie. Będzie wykonana nowa elewacja, przeprowadzone zostaną prace na dachu i rynnach, a także wymieniona zostanie część stolarki okiennej. Trwa także wymiana najbardziej zużytych podkładów kolejowych na trasie z Krakowa do Oświęcimia. Ma to na celu podniesienie prędkości dla specjalnych pociągów regionalnych i dalekobieżnych.

W Małopolsce pełna mobilizacja. Efekty będą widoczne niebawem. A za stacją w Krzeszowicach gromadzą się betonowe podkłady i sterty tłucznia - znak, że po ŚDM zacznie się opóźniona niebotycznie modernizacja odcinka magistrali E30 na zachód od Krakowa.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane