czwartek, 19 maja 2016

KRAKÓW: weekendowe utrudnienia - wyłączenie skrzyżowania Dekerta - Romanowicza pod budowaną łącznicą Zabłocie-Krzemionki

W najbliższy weekend lepiej zostawić samochody w domu, przynajmniej jeżeli wybieracie się w rejon budowy łącznicy kolejowej Zabłocie - Krzemionki. Zgodnie z uzyskanymi od PKP PLK informacjami, w związku z postępem prac przy budowie łącznicy kolejowej istnieje konieczność czasowego wyłączenia z ruchu skrzyżowania ulic Dekerta i Romanowicza. ZIKiT wyraził zgodę na prowadzenie prac związanych z montażem ustroju nośnego (stalowych belek) nad tarczą skrzyżowania, narzucając jednocześnie ograniczenie co do czasu ich prowadzenia. Skrzyżowanie będzie wyłączane z ruchu trzykrotnie, zawsze z wykorzystaniem mniejszego natężenia ruchu w weekendy. Nie wyrażono zgody na całotygodniowe jego zamknięcie.

W najbliższą sobotę (21 maja, od godzin porannych) zostanie zamknięte dla ruchu kołowego skrzyżowanie ulic Dekerta i Romanowicza a utrudnienia te potrwają do poniedziałku (23 maja) włącznie. Po tym czasie ruch jednokierunkowy dla relacji Dekerta – Dąbrowskiego zostanie przywrócony oraz wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na wlocie od ulicy Romanowicza. Następne większe utrudnienia na przedmiotowym skrzyżowaniu związane z jego zamknięciem będą miały miejsce najpewniej w weekend 4 – 5 czerwca.

mat. ZIKiT

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane